Historie těžby zlata

Tavení zlata začala někdy kolem roku 6000 -. 3000 BC  Podle jednoho zdroje technika začal být používán v Mezopotámii a Sýrii. Ve starověkém Řecku, Hérakleitos napsal na toto téma. Originální kancelářský nábytek.

Sháníte kvalitní a designové vybavení kanceláří? Vyzkoušejte kancelářský nábytek od společnosti Elan-interior, která udává světové trendy.

 Podle de Lecerda a Salomons (1997), rtuť byl nejprve v použití pro extrakci v asi 1000 BC, , v souladu s Meech a další (1998), rtuť se použít pro získání zlata až do druhé období první tisíciletí. Technika známo, že Plinius starší byla těžba v podobě drcení, mytí, a pak aplikovat teplo, jež s sebou přináší materiální podobě prášku. Průmyslová éra [upravit překlad] John Stewart MacArthur vyvinul kyanidovou proces pro extrakci zlata v roce 1887. Rozpustnost zlata v roztoku vody a kyanidu byl objeven v roce 1783 Carl Wilhelm Scheele, ale to nebylo až do konce 19. století, že průmyslový proces byl vyvinut. Rozšíření těžby zlata v Rand z Jihoafrické republiky začala zpomalovat v roce 1880, protože nové vklady byly zjištěny tendenci být kyzových ruda. Zlato nemůže být z této sloučeniny s některou z tehdy dostupných chemických procesů nebo technologií. V roce 1887, John Stewart MacArthur, aby ve spolupráci s bratry Dr. Robert a Dr. William Forrest pro Tennant Company v Glasgow, Skotsko, vyvinula MacArthur-Forrest proces pro extrakci zlata rud. Suspendováním drcenou rudu v kyanidu roztoku, bylo dosaženo separace až 96 procent čistého zlata [15]. [16] [17] [18] [19] [20] [21] Proces byl poprvé použit ve velkém měřítku v Witwatersrand v roce 1890, což vede k rozmachu investic, větší zlaté doly byly otevřeny. V roce 1896, bylo potvrzeno, že Bodländer kyslíku byla nezbytná pro proces, něco, co byla zpochybněna MacArthur, a zjistili, že se peroxid vodíku vzniká jako meziprodukt. [22] Tato metoda známá jako haldy loužení byla poprvé navržena v roce 1969 předsednictvo americkém Minese [23], a byl používán roce 1970 [24]. Druhy rudy [editovat] Zlato se vyskytuje převážně jako nativní kov, obvykle legované se ve větší či menší míře se stříbrem (jako electrum), nebo někdy se rtutí (jako amalgám). Nativní zlato může nastat jako značné nugety v podobě jemných zrn nebo vloček v naplavenin, nebo ve formě zrn nebo mikroskopických částic (známý jako barvy) vložené do skalních minerálů. Rudy, ve kterém Zlato se vyskytuje v chemickém složení s jinými prvky jsou poměrně vzácné. Patří mezi ně calaverit, sylvanit, nagyagite, petzite a krennerite.